Τε. Οκτ 21st, 2020

NEWS & STUDIO IN GAVDOS ISLAND

Χειμώνα Καλοκαίρι διακοπές στο πρώην studio του Ραδιοφωνικού σταθμού gavdos fm 88,8 ETHNICK STUDIO Τηλ 2823083037

«Ανάγκη για επαναθεμελίωση της Ευρώπης σε βάσεις δημοκρατίας»

Οι εξελίξεις στην ευρωζώνη επιβεβαιώνουν το βαθιά συστημικό χαρακτήρα της κρίσης, ως αποτέλεσμα της κυρίαρχης πολιτικής του νεοφιλελευθερισμού, των μνημονίων της λιτότητας και της ύφεσης.  Όσοι  υποστήριζαν με σθένος τον αμιγώς «ελληνικό» χαρακτήρα της κρίσης και τις μνημονιακές συνταγές ως απάντηση σε αυτήν και απέρριπταν μετά βδελυγμίας κάθε ευρωπαϊκή παρέμβαση στην κατεύθυνση της στήριξης της ανάπτυξης και της απασχόλησης, τώρα βρίσκονται αντιμέτωποι με τα αδιέξοδα της πολιτικής τους πρότασης.

ΤΟ ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ δεν έχουν καμία πρόταση για την έξοδο από την κρίση, αναμασούν τα επιχειρήματα των δανειστών και είναι απόλυτα δεσμευμένοι στη μνημονιακή πολιτική. Η μόνη ρεαλιστική πρόταση για την Ελλάδα και την ευρωζώνη είναι αυτή του ΣΥΡΙΖΑ και της Ευρωπαϊκής Αριστεράς, η επαναθεμελίωση της Ευρώπης σε νέες βάσεις δημοκρατίας, αλληλεγγύης, ανάπτυξης, στήριξης της εργασίας και του κοινωνικού κράτους.

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΣΥΡΙΖΑ

Υπενθυμίζεται ότι στις επικείμενες εκλογές θα υπάρχουν λίστες και άρα δεν χρειάζεται να σταυρώσουμε τον υποψήφιο που επιθυμούμε.

Υποψήφιοι βουλευτές που εκλέγονται σε όλη την Επικράτεια

 

 

 

1. ΓΛΕΖΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Νικολάου
2. ΦΩΤΙΟΥ ΘΕΑΝΩ του Βασιλείου
3. ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  του Βασιλείου
4. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΣΘΗΜΑΝΗ (ΜΑΝΙΑ) του Θεοδώρου
5. ΚΥΠΡΑΙΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Παναγιώτη
6. ΚΑΜΤΣΙΔΟΥ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ του Κωνσταντίνου
7. ΚΟΥΒΕΛΑΚΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Γεωργίου
8. ΣΠΑΝΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Κωνσταντίνου
9. ΣΒΙΓΚΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ (ΡΑΝΙΑ) του Βασιλείου
10. ΣΑΚΕΤΤΑΣ ΣΠΥΡΟΣ του Βασιλείου
11. ΒΑΪΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΝΤΙΝΑ) του Θωμά
12. ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ (ΣΤΑΘΗΣ) του Διονυσίου

α. – Εκλογική Περιφέρεια Α΄Αθηνών

1. ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Παύλου
2. ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ του Νικολάου
3.  ΒΟΥΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου
4. ΜΠΟΛΑΡΗ ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου
5. ΜΠΑΛΑΦΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Περικλή
6. ΕΛΛΗΝΙΑΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ (ΣΤΕΛΙΟΣ) του Κωνσταντίνου
7. ΚΥΠΡΙΑΝΙΔΟΥ ΕΡΜΙΟΝΗ (ΕΡΜΙΝΑ) του Πολύκαρπου
8. ΜΗΛΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου
9. ΜΑΜΟΥΖΕΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου
10. ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΝΑΣΟΣ) του Κωνσταντίνου
11. ΣΑΠΟΥΝΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΑΓΓΕΛΙΚΑ) του Ευαγγέλου
12. ΚΟΡΩΝΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Χαρίτωνος
13. ΜΠΑΛΤΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ – ΝΙΚΟΛΑΟΣ – ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αλεξάνδρου
14. ΠΑΛΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Ματθαίου
15. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Ζαχαρία
16. ΜΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Διονυσίου
17. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δικαίου
18. ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ (ΜΑΓΔΑ) του Παναγιώτη
19. ΣΚΟΥΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αποστόλου
20. ΨΥΚΑΚΟΣ ΔΙΚΑΙΟΣ του Γεωργίου
21. ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Γεωργίου

 

 β. – Εκλογική Περιφέρεια Β΄Αθηνών

1. ΣΑΚΟΡΑΦΑ ΣΟΦΙΑ του Ηλία
2. ΚΟΥΡΟΥΜΠΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Ελευθερίου
3. ΠΑΠΑΔΗΜΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Χριστόδουλου
4. ΔΡΑΓΑΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ανδρέα
5. ΔΟΥΡΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΡΕΝΑ) του Αθανασίου
6. ΣΤΡΑΤΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του  Ιωάννη
7. ΒΑΛΑΒΑΝΗ ΟΛΓΑ – ΝΑΝΤΙΑ του Γεωργίου
8. ΤΑΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ – ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ευαγγέλου
9. ΤΣΑΚΑΛΩΤΟΣ ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ του Στεφάνου
10. ΠΑΝΑΓΟΥΛΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ (ΣΤΑΘΗΣ) του Βασιλείου
11. ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Ιωάννη ( Ο ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Είναι φίλος της Γαύδου, και ζει αρκετό καιρό κάθε χρόνο στο νησί μας. Είναι ο αγαπημένος φίλος όλον μας.) 

12. ΚΑΦΑΝΤΑΡΗ ΧΑΡΟΥΛΑ (ΧΑΡΑ) του Φωτίου

13. ΚΑΤΡΙΒΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Ηλία
14. ΑΥΛΩΝΙΤΟΥ ΕΛΕΝΗ του Βασιλείου
15. ΧΑΤΖΗΣΟΦΙΑ ΑΝΝΑ του Φωτίου
16. ΚΟΥΒΕΛΑ ΦΩΤΕΙΝΗ του Δημητρίου
17. ΣΚΟΥΡΛΕΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  του Βασιλείου
18. ΗΣΥΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου
19. ΑΝΤΩΝΑΚΗ – ΜΠΕΛΟΓΙΑΝΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ – ΑΓΟΡΙΤΣΑ (ΠΕΝΝΥ) του Γεωργίου
20. ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου
21. ΛΕΟΥΣΗ ΕΛΕΝΗ του Γεωργίου
22. ΒΑΛΑΛΑΚΗ ΠΟΛΥΞΕΝΗ (ΤΖΕΝΗ) του Παναγιώτη
23. ΜΑΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ
24. ΘΕΩΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γρηγορίου
25. ΚΟΥΚΑ ΜΑΡΙΝΑ του Ιωάννη
26. ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννη
27. ΒΑΜΒΑΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρήστου
28. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΩ) του Νικολάου
29. ΖΑΧΕΙΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη
30. ΛΑΜΠΡΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Κωνσταντίνου
31. ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΔΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ του Γεωργίου
32. ΠΟΛΙΤΟΥ ΣΤΕΛΛΑ (ΝΑΝΗ) του Χρήστου
33. ΤΟΛΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου
34. ΚΟΣΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του Γεωργίου
35. ΚΟΣΜΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Δημητρίου
36. ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου
37. ΚΝΗΤΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Κυριάκου
38. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ (ΤΕΤΡΑΔΗΣ) ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Στυλιανού
39. ΝΤΑΒΑΝΕΛΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Νικολάου

α. – Εκλογική Περιφέρεια Α΄Θεσσαλονίκης

1. ΚΟΥΡΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Στυλιανού
2. ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου
3. ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Δημητρίου
4. ΓΑΪΤΑΝΗ ΙΩΑΝΝΑ του Γεωργίου
5. ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΔΟΥ ΕΥΑ του Φωτίου
6. ΚΑΛΦΑΚΑΚΟΥ ΓΛΥΚΕΡΙΑ (ΡΙΑ) του Παναγιώτη
7. ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του Ιωάννη
8. ΠΕΡΚΑ ΘΕΟΠΙΣΤΗ (ΠΕΤΗ) του Χαραλάμπους
9. ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (ΛΕΥΤΕΡΗΣ) του Αντωνίου
10. ΙΕΡΑΠΕΤΡΙΤΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του Ελευθερίου
11. ΜΠΕΝΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ (ΑΛΕΞΗΣ) του Σπυρίδωνος
12. ΛΑΜΤΖΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ανέστη
13. ΑΡΧΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σάββα
14. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σπύρου
15. ΞΕΦΤΕΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου
16. ΤΕΚΙΡΔΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου
17. ΟΥΡΕΪΛΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ του Γεωργίου
18. ΚΑΡΑΜΠΕΤΙΑΝ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ηλία
19. ΚΑΤΡΙΒΑΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΟΣ) του Δημητρίου
20. ΘΕΟΧΑΡΙΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ του Δημητρίου

β. – Εκλογική Περιφέρεια Β’ Θεσσαλονίκης

1. ΑΜΜΑΝΑΤΙΔΟΥ – (ΠΑΣΧΑΛΙΔΟΥ) ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΛΙΤΣΑ) του Γεωργίου
2. ΠΛΩΜΑΡΙΤΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του Αθανασίου
3. ΤΣΕΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ-ΑΙΜΙΛΙΑ του Βασιλείου
4. ΖΕΡΒΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΛΙΤΣΑ) του Γεωργίου
5. ΑΜΠΑΤΖΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου
6. ΑΣΒΕΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Ιωάννη
7. ΜΑΪΚΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου
8. ΜΗΤΙΝΤΖΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Νικολάου
9. ΡΩΣΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Σταύρου
Translate »